Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena od Kipra

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Kipra rezultatom 3:2 iako je na poluvremenu imala prednost od dva gola razlike.

U 33. minuti selekcija BiH je povela nakon što je Pjanić ubacio, a Šunjić iz peterca postigao svoj prvi pogodak u dresu reprezentacije.

Reprezentacija BiH je nastavila sa dobrom igrom pa su udvostričili prednost u 43. minuti kada je Višća na asistenciju Kolašinca uspio savladati Panayija za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena fudbaleri Kipra su dosta agresivnije krenuli prema golu reprezentacije BiH.

Domaćin je ipak, u 65. minuti smanjio prednost na 1:2, nakon što je Christofi iskoristio grešku odbrane bh. tima.

Reprezentacija Kipra je u 67. minuti izjednačila golom Labana koji je sa ivice kaznenog prostora postigao prelijep pogodak.

Fudbaleri Kipra su nastavili sa napadima, pa su u 76. minuti preko Sotirioua došli do preokreta i poveli sa 3:2.

Meč je okončan rezultatom 3:2 za Kipar, koji nas teoretski nije previše udaljio od prvenstva, jer ni Grčka nije dobila Estoniju. Ipak, već sad je jasno da se Mehmed Baždarević dobro obrukao, jer je večerašnje drugo poluvrijeme jedan od najlošijih perioda igre u historiji fudbalske reprezentacije BiH. Ne samo da nismo zaslužili plasman na Svjetsko prvenstvo, nego naš selektor nije zaslužio da dočeka sutrašnji dan kao selektor reprezentacije BiH.

U preostala dva susreta sedmog kola grupe ”H” kvalifikacija za SP večeras, Belgija je kao domaćin savladala Gibraltar sa visokih 9:0, dok je Grčka igrala neriješeno 0:0 protiv Estonije.

Poslije sedam odigranih kola na tabeli grupe ”H” prva je Belgija sa 19 bodova, slijede Grčka sa 13, BiH 11, Kipar 10, Estonija 5 i Gibraltar bez bodova.